
Фотоапарати Panasonic
Panasonic прави джобни камери за насочване и снимане, точно до професионално огледални модели, но кой е подходящ за вас? Те се предлагат в цяла гама от цени и размери – от евтиния Lumix GX800, през по-модерните модели Lumix G5 и G9, до най-новите камери Lumix S, които са сред най-добрите пълнокадрови безогледални камери, които можете да получите.
Камерите от серията G на Panasonic използват сензорите Micro Four Thirds, малко по-малки от сензорите APS-C, в конкурентните беззеркални камери, но те компенсират това с по-малки и по-компактни камери и обективи и със специалността на Panasonic – 4K видео функции. Много от камерите на Panasonic са проектирани така, че да са еднакво добри във видеото, като фотографиите. Panasonic също се премести на професионалния пазар с пълната си рамка, без огледала Lumix S. Това са по-големи и по-тежки камери, предназначени за експерти и идват с изцяло нова гама от L-mount обективи.
Ако и вие сте привлечени от магията, наречена фотография, препоръчваме да се включите в безплатното обучение по Студийна фотография. Не го пропускайте!
Източник: www.pixabay.com
Panasonic Lumix G90 / G95
Panasonic Lumix G90 е страхотна снимка и видеокамера за ентусиасти и влогъри. Вярно е, че датчикът на Micro Four Thirds е по-малък от APS-C сензорите в някои съпернически безогледални камери, но това изглежда не вреди на неговата работа. Работата с манипулацията и контрола са страхотни, а автофокусът наистина се чувства много бърз. Единственият проблем е цената. Това е добра камера за фотографи на снимки, видео и запис, а подценените 4K Photo режими на Panasonic предлагат възможности, които другите камери нямат. Lumix G90 / G95 обаче не е евтин, въпреки че има V-Log режим на Panasonic като стандартен, а не платен за допълнително. Освен това има силна конкуренция от други модели Lumix, така че продължете да четете, за да видите други алтернативи на Panasonic Lumix.
Източник: www.dpreview.com
Panasonic Lumix GX9
Ако искате по-малка и по-преносима камера от G90 / G95, но не искате да правите компромиси с функции и технологии, GX9 е отговорът! Неговото стройно тяло се отличава с вграден в задната част електронен визьор с висока разделителна способност, а не с по-детайлен DSLR дизайн. Подходящ за снимане от всякакъв ъгъл, визьорът и задният екран имат възможност за накланяне. И макар да е с малък размер, GX9 е голям отвътре, с новоразработен 20.3MP сензор, който ви дава същата резолюция като G90 / G95 и Lumix G9, но в много по-малка камера. Други атракции включват 5-осна сензорна смяна на сензора и 4K заснемане както за видео, така и за снимки с бърз огън. GX9 е идеален за пътуване и за използване с по-малките лещи на Panasonic.
Източник: www.dpreview.com
Panasonic Lumix G9
Със сравнително голям брой мегапиксели за камера Micro Four Thirds, Panasonic Lumix G9 комбинира 20.3MP сензор за изображение със свръхбърз автофокус и бърза скорост на движение 12 кадъра в секунда. Това се покачва до 30 кадъра в секунда за 6K снимки и до 60 кадъра в секунда за 4K снимки. Електронният визьор с висока резолюция, ви помага да проследявате действието с най-фини детайли, а около гърба има напълно съчленен сензорен екран. Можете да очаквате да запазите и най-фините детайли във вашите изображения, благодарение на отличната система за стабилизиране на 6.5 спирания. Това е най-неподвижната камера на Panasonic, но все пак предлага отлични възможности за заснемане на видео. Всъщност, макар че може да е малко смущаващо за начинаещите, ние оценяваме това като най-добрият Lumix G за експерти. Скорошните спадове на цените направиха изключителна стойност, а актуализацията на фърмуера на v2.0 през ноември 2019 г. донесе подобрен автофокус и 10-битово вътрешно заснемане на видео.
Източник: www.techradar.com
Panasonic Lumix GH5
Изключителен както за снимки, така и за заснемане на видео, Panasonic Lumix GH5 е блестящ и всеобхватен. Той крещи положително с висока резолюция, от своя електронен визьор с висока резолюция и напълно съчленен сензорен екран до 20.3MP сензор за изображение и 4K 60p видео запис – заедно със супер бързи 6K 30fps и 4K 60fps неподвижни режими. Дизайнът в стил DSLR носи страхотни характеристики на работа и лесен достъп, до разширени настройки за снимане. Освен това получавате 5-осна стабилизация на смяна на сензора и светлинна скорост AF. Единственият недостатък е, че високият брой мегапиксели в Micro Four Thirds формат сензор води, до сравнително ограничен диапазон на ISO. Но все пак – комбинирайки снимки и водещи в класа 4K видео функции, GH5 е доста камера.
Източник: www.ephotozine.com
Panasonic Lumix GX80 / 85
Невероятна цена / качество, със или без своя интелигентен малък 12-32-милиметров обектив за увеличаване, Panasonic Lumix GX80 / G85 предлага множество високотехнологични функции в своята умалителна, компактна конструкция. Те включват 5-осно стабилизиране на изображението, скорост на светлината AF, пост фокус и 4K ултра висока резолюция както за видео, така и за снимки с бърз огън, както е представено в най-горните камери на Panasonic. Има и електронно визьор с висока резолюция, вграден в задната част на камерата, заедно с накланящ се сензорен екран. Ако искате камера, която се отличава с функции и производителност, но с малък сбор и цена, това е идеален избор.
Източник: www.cnet.com
Panasonic Lumix DMC-LX15 / 10
В момента има две „LX“ камери в първокласната гама от компактни фотоапарати на Panasonic. И двете са много атрактивни предложения. LX100 Mark II комбинира сензор за изображение в Micro Four Thirds с обектив Leica. За стойност обаче предпочитаме Panasonic Lumix LX15. Тази камера има по-малък сензор за изображение от 1.0 типа и Leica Summilux zoom обектив с „ефективен“ диапазон на фокусно разстояние 24-72 mm, в пълно кадърно отношение. Камерата е чудесно компактна, но в същото време има някои сериозно мощни функции, включително светлинна скорост AF, хибридна стабилизация и 4K дефиниция както за видео, така и за снимки на 30fps.
Източник: www.amateurphotographer.co.uk
Panasonic Lumix TZ90
Компактният фотоапарат Panasonic Lumix TZ90 със скъпи цени, но богат на функции, има по-малък сензор, но обектив с 30x увеличение с по-щедър обхват от 10x или 15x увеличение в по-ценните модели Lumix TZ100 и TZ200. Ефективният диапазон с фокусно разстояние 24-720 мм на обектива Leica ви отвежда по целия път от щедро широкоъгълно покритие до екстремно супер-телефото, като същевременно се прибирате напълно в камерата за прибиране в джоба. И въпреки супер тънките си размери, има електронен визьор, както и накланящ се сензорен екран около гърба, който може да премине цели 180 градуса за тези основни селфи за пътуване.
Източник: www.which.co.uk
Panasonic Lumix S1R
Ако имате нужда от най-висококачествени фотографии и висококачествени 4K видео функции, Lumix S1R е по-добрият избор, сред двата модела Lumix S. Той струва значително повече от по-евтиния Lumix S1, но допълнителната резолюция вероятно, ще се окаже добра и си струва. И двете са доста големи, тежки камери, но същото важи и за L-mount обектите, които видяхме досега от Panasonic и Sigma (също част от новия L-mount алианс, заедно с Leica). Актуализация на фърмуера през ноември 2019 г. направи слота за карта на паметта на XQD на тази камера, съвместим с най-новите карти с памет CFexpress, така че Panasonic внезапно изпревари кривата тук.
Източник: www.digitaltrends.com
Panasonic Lumix S1
За фотографи, които се интересуват най-вече от 4K видео (а също и с фотография с ниска осветеност), Lumix S1 има някои предимства пред S1R отвъд по-ниската цена. Поради по-ниската си разделителна способност сензорът има по-големи и по-възприемчиви фотосайтове, а иновативният диапазон на чувствителност отива на една спирка по-висок до ISO 51,200. Освен това има по-голям буферен капацитет за непрекъснато снимане. Lumix S1 може да заснема некръстосана пълна ширина на кадъра „свръхпробен“ 4K видеоклип, а актуализацията на фърмуера през лятото на 2019 г. доведе до V-Log L режим на Panasonic за разширен динамичен диапазон във видео пост-продукцията. Допълнителна актуализация на фърмуера, през ноември 2019 г. означава, че Lumix S1, подобно на S1R, вече може да използва най-новите карти с памет CFexpress.
Източник: www.dpreview.com