3D рисуване
Опитните 2D и 3D художници знаят точно какво да правят, за да създадат невероятни творения, които изглеждат прекалено реални, за да бъдат рисунка или живопис. Тези творци не само разчитат на естествените си вроден талант, но и влагат много усилия и труд за по-нататъшното си развитие. Резултатите са наистина невероятни.
Ако вие нямата никакъв опит с рисуването, силно ви препоръчваме да се запишете в два безплатни видео курса по рисуване за начинаещи, които ще ви осигурят много ценни основи в изкуството и които ще ви научат как сами да рисувате потрети и пейзажи. За да се регистрирате безплатно за тези курсове, посетете следните страници: Рисуване на пейзаж и Рисуване на портрет.
Какво е 3D рисунка ?
3D изкуството притежава способността да създава образи, които подвеждат хората , че са реални предмети, но в действителност са само рисунки. При огъване на изображението се създават зашеметяващи произведения на изкуството, които буквално излизат от страницата.
Каква е разликата между 2D и 3D рисунка ?
Когато рисуваме в 2D (две измерения), произвеждаме скица на нашата хартия без чувство за обем. Всичко, което наистина се взема предвид, е ширината и височината на нашия обект. Но когато рисуваме в 3D, включваме трето измерение: дълбочина. Може да се каже, че рисуването в 3D прави рисунката по-реалистична, защото се набляга на малките детайли. В този вид рисуване се копират релефи и разстояния, и се запазват същите пропорции, както в действителността.
3D техники на рисуване?
Първото нещо, което трябва да знаете за създаване на обем в чертежа е как да рисувате в перспектива. Перспективата е техника, която ви позволява да нарисувате обект в пространството в три измерения. Много важно е да се създаде добра линейна перспектива, като цяло тя има два елемента: линия на хоризонта и една или повече точки на пресичане. Така се създава решетка, която ще служи като визуално ръководство за рисуване на различните части от картината.
Има няколко вида линейна перспектива, които ще създадат дълбочина и обем в картината:
1. Фронтална перспектива: окото е изправено пред картината. В основата на рисунката е линията на хоризонта, която се намира на нивото на очите и всички линии се срещат в една единствена пресечна точка.
2. Наклонена перспектива: в рисунката има две точки на пресичане. Този вид перспектива ви позволява да рисувате кубчета и други геометрични форми, като показвате тяхната реална форма и дълбочина.
3. Въздушна перспектива: тук се вземат предвид всички измерения на обекта, като се работи върху неговото представяне в три пресечни точки. Това е най-реалистичната перспектива, използва се предимно в архитектурата.
4. Атмосферна перспектива: Може да се сравни с камерата и фокуса й, като преденият план, е изчертан по-ясен и по-точен ,а в дълбочина детайлите са неясни. Някои художници създадат този ефект на дълбочина като използват цветовете и техният градиент.
Това е техника, разработена и използвана от фламандските художници от 15-ти век, но тя се вижда и в работата на Леонардо да Винчи. Рисуването в перспектива е необходимо, за да се създаде реалистична рисунка и да й се придаде обем.
Как да създам ефект на оптична илюзия в рисунката?
Тези, които овладеят изкуството на рисуване в перспектива, постигат още по-впечатляващ резултат с постоянна практика. Обектите изглежда сякаш скачат на страницата и оживяват. Това е оптична илюзия, която се забелязва само от един специфичен ъгъл. Когато погледнете аморфна картина, трябва да я гледате по определен начин, за да видите резултата на 3D. От всеки друг ъгъл ще видите само рисунка. Не е необходимо само да знаете как правилно да изкривявате изображението, но за да бъде резултатът наистина реалистичен, трябва да овладеете основните техники за рисуване. Има няколко стъпки, за да стигнете от първата скица до завършена 3D рисунка .
Основни техники за изкривяване на изображението при постигане на 3D ефект са:
1.Използвайте камера, за да заснемете обекта си в снимка, която ще ви помогне за по-точно изображение.
2.Използвайте мрежова система, за да изтеглите обекта в правилните пропорции.
3.Изрежете част от очертанията на рисунката, за да подсилите 3D ефекта.
4.Използвайте няколко листа или сгънете лист, за да постигнете желания ефект на обема.
Има редица забележителни художници, известни с техните творения, като Рамон Бруин например. Бруин е 31-годишен художник от Холандия, който ежедневно използва молива си за да създава поп-арт картини, съчетани с аморфни техники.Той използва масла, водна боя, графит, моливи, химикалки и въглен, за да изработи своите изящни произведения на изкуството. Неговите творби лесно могат да се сбъркат с истински предмети. Художникът казва, че не е „… необходимо да се консумират големи количества ресурси, за да се постигне нещо интересно. Всичко, от което се нуждаете, е молив и нещо, на което да рисувате, и можете да създадете нещо наистина магическо. “
Много улични артисти правят поразителни реалистични рисунки. Понякога дори може да срещнете 3D изкуство на земята или на стените в публичните пространства.
Запишете се на курс по Рисуване и живопис в Design Academy към Нет Ит и придобийте умението да виждате света с „други очи“. С очите на артист. Вижте повече информация за курса в нашия сайт или се обадете на телефон: 0700 16 004 и ние ще Ви отговорим на всичко въпроси.