Спортна фотография
Спортната фотография е свързана със забързания свят и поради тази причини може да бъде смущаваща за хората, които не са се занимавали с това. Вие няма нужда да се притеснявате. Дори в началото борбата да е трудна, след време може да се научите да правите перфектните спортни кадри. Дизайнерската академия към Нет Ит е подготвила за вас 15 съвета, които мислим, че ще Ви бъдат от голяма полза. Тези съвети се отнасят за всички спортове от баскетбола, ски спускането, до фехтовка в инвалидни колички. И не забравяйте- това са само съвети, не са правила: винаги има шанс да направиш страхотен образ без да последваш някой съвет. Все пак, ако имате възможност да снимате спорт и не знаете от къде да започнете или вече сте снимали някакви спортове, но търсите помощ, си запишете няколко от тези съвета.
Съвет 1: Снимайте малко по – широко от нормално
Този съвет се прилага най-трудно и се осъзнава след няколко грешки. Когато снимате спорт или някакво действие, Вие имате работа с движещи се обекти. Това означава, че Вашите композиции могат да станат не толкова перфектни, когато предмета се движи. Например в баскетбола ако в първия кадър поставите играч, който изпълнява “ пряк свободен“, в следващия той скача и стреля, неговите ръце и топката ще бъдат извън рамката. Снимането от по-голяма дистанция ще Ви помогне да уловите всичко и ще Ви позволи да изрежете хубавите кадри по-късно.
Съвет 2 : Използвайте режим на приоритет на блендата
За да замразите движението, ще искате бърза скорост на затвора. Настройте блендата си на широка настройка, като f / 2.8, това ще Ви даде възможно за най-висока скорост на затвора. Това ще помогне да избегнете размазване на изображението.
Съвет 3 : Покажете някакво движение
Като цяло, когато снимате спорт, целта е да се замразява движението. Както споменах, най-добрият начин да направите това е да използвате широк отвор и след това да зададете ISO, подходящ за нивото на осветеност на околната среда. В зависимост от спорта, скоростта на затвора трябва да бъде от обхвата 1/500 the до дори 1/2000 ″, ако е включено някое автомобилно оборудване. Въпреки, че очакването е да се замрази движението, понякога е добре да се направи малко шоу. Опитайте се да задържите достатъчно на обекта, че самото изображение да не изглежда размазано, но да се покаже някакво движение в ръцете, краката или малко следа зад човека. Това може да даде на фотографията някаква енергия. Напълно замразени състезателни коли, например, просто изглеждат като паркирани. Ако снимате високоскоростен спорт, промяната е друга техника, която можете да опитате. Настройте затвора малко по-бавно (опитайте 1/250 ″ и регулирайте от там) и следвайте обекта с камерата, докато правите снимка. Трябва да имате доста остър и ясен обект, а фонът му да изглежда все едно се движи.
Съвет 4: Фокусирайте се върху очите на обекта
Разбира се, фокусирането върху най-близкото око на обекта е общо правило за портретите, а не за спортните снимки. Причината, поради която това е важно, е, че всичко се движи. Понякога е трудно да се фокусира върху окото. Когато снимаме спорт, поставяме точката на фокусиране или в центъра, или в горната трета, вертикално, в зависимост от това къде ще бъдат очите. В спорт като баскетбол или футбол, аз бих използвал първата трета, освен ако не снимате по-широки снимки. Що се отнася до позицията на хоризонталната точка на фокусиране, обикновено избирам центъра и държа обекта в центъра, знаейки, че ще изрежа композиция по-късно. Изключение от това е, ако следвам действие от единия край на игралната област до другата, и знам, че моят обект ще бъде в дясната или лявата трета. След като настроя фокуса си.
Това са само част от нашите съвети, надяваме се да Ви послужат. Ако искате да научите повече с лектор, който да Ви помага във всяка ситуация запишете курс по фотография в Design Academy към Нет Ит. Ще имате възможност да придобиете най-ценните умения във фотографията с професионално обучение в 2 семестъра изпълнени, както с теория, така и с практика. Посетете сайта: на Design Academy или се обадете а телефон:0700 16 004 и започнете своето професионално развитие в най-кратки срокове, за да станете успешен фотограф.