
Графичен дизайнер, работа на свободна практика
Преди да ви разкажем подробно за професията на Графичния дизайнер и как да я практикувате, искаме да ви поканим в напълно БЕЗПЛАТЕН онлайн курс за въведение в дизайна, който ще постави в обувките на графичния дизайнер и ще постави основите на тази прекрасна професия. За да се запишете в него, направете кратка регистрация в тази страница: https://designacademy.bg/index.php?q=course&id=66
Графичният дизайнер създава изображения, типография и графики предимно за публикувани, печатни или електронни медии, като брошури, плакати, визитки и тн.,както и медийна реклама. Основната отговорност на работата на дизайнера е да представи информацията по начин, който е едновременно достъпен и запомнящ се.
Графичните дизайнери са технологични и артистични магьосници, които представят послания и информация по лесен за разбиране и запомнящ се начин. Те създават и манипулират изображения, цветове и стилове, за да очароват, улавят вниманието и насърчават. Те са майстори на визуалната комуникация, които използват съвременни технологични средства, за да генерират своето изкуство в съответствие с маркетинговите принципи, с цел да говорят на целевата аудитория.
Фрийлансерите са независими изпълнители, които работят на свободна практика. Те нямат утвърдени трудови правоотношения с конкретен работодател, а биват наемани за определени проекти.
Фрийлансерите имат неограничени възможности за търсене на ангажименти. На пример:
• Те могат да се договарят директно с фирми или физически лица, които търсят дизайнерски услуги;
• Да се регистрират, или включат като част от екипа към дизайнерски агенции, които да ги ангажират по отделни проекти;
• Намират своите клиенти самостоятелно чрез мрежи или онлайн ресурси.
За да станеш графичен дизайнер работещ на свободна практика трябва да разполагаш със стабилни умения и знания в областта.
Добро начало е да имаш образование в училище по изкуствата, но с нужните практически умения можете да се сдобиете и чрез курсове, като този на Design Academy към Нет Ит. Разбира се, добър вариант е и комбинацията от двете. В обучението по графичен дизайн на Нет Ит, не само ще научите уменията, необходими в кариерата ви на графичен дизайн, но и по време на курса ще създадете портфолио с изработени от вас дизайни. Освен това ще имате възможност да се свържете с други професионалисти в тази област. Това може да отвори сериозни врати за вас в бъдеще! Графичният дизайн засяга много различни области на развлечения и маркетинг. Така че, следващия път, когато се запитате: „Какво мога да направя със курс по графичен дизайн?“, Ето само няколко примера за типовете проекти, върху които можете да работите като графичен дизайнер на свободна практика:
• Аниматорът. Аниматорът създава изображения и илюстрации, които са предназначени да станат движещи се картини.
• Разработчик за идентичност на марката. Разработчик на марката гарантира, че визуалните елементи, които включват логото на компанията, знаците, опаковките, медийните кампании и др. ще предадат посланието, което марката се опитва да разпространи сред потребителите.
• Дизайнер на предавания . Този човек създава съдържанието – графичен дизайн и електронни медии – които се използват в телевизионните продукции чрез генериращи символи.
• Илюстратор . Илюстрации могат да бъдат за печатни материали – книги, списания и т.н., или за текстил, опаковки, поздравителни картички, канцеларски материали, календари и др. Илюстратори могат да използват различни медии, за да концептуализират и създадат своите илюстрации.
• Оформление на художника. Това е творчеството, което гарантира, че структурата на изображенията и текста в списания, брошури, брошури, плакати и др. Са приятни за окото, имат правилния поток и отговарят на съдържанието на статията
• Дизайнер на лого. Логото, разбира се, е образ, който представлява компания и нейните ключови точки.
• Разработчик на мултимедия . Това е графичен дизайнер за движение и може също да редактира изображения и звук.
• Разработчик на визуални изображения. Тази работа е подобна на илюстрацията, но вместо да създава изкуство чрез молив и хартия, боя и т.н., те развиват образи чрез фотография, редактиране на изображения или моделиране.
• Визуален журналист. Това е мястото, откъдето идват инфографиките – визуални представяния на информация, които се използват там, където понятията трябва да бъдат обяснени бързо, като знаци, карти, статии, техническо писане и др.
• Уеб дизайнер . Този човек създава оформлението и графиките за уеб страници и е ключов член на екипа за уеб разработки. Понякога те вземат решения относно съдържанието, но са по-фокусирани върху това къде / как се намират нещата, естетиката и приемствеността, докато браузърите сърфират в сайта.
За голяма част от тези хора, това е мечтаната работа, защото целият работен процес ще го извършват от собствения си дом. Също така да не забравяме, че те сами определят работното си време, паузите за кафе или цигара, както и обедна и следобедна почивка. Учебен център Нет Ит те чака с отворени врати, за да стане част от твоето професионално развитие и заедно да дадем началото на обещаващата Ви кариера.
Ако това е мечтаната работа за Вас и искате да притежавате повече знания и умения как да я реализирате, може да запишете курс по графичен дизайн при нас в Учебен център Нет Ит. Професионалният курс е за начинаещи и е с изключителна практическа насоченост. Обучението приключва с професионална квалификация и удостоверение от МОН. За да получите повече информация, може да посетите сайта на Design Academy или да се обадите на телефон: 0700 16 004.