Видове дизайнери
Дизайнер е някой, който проектира структурата, формата или външния вид на обект. По принцип всеки, който е креативен и има око за уникални творения като снимки, графика, игри, интерфейси, теми, шаблони, пространства, продукти, услуги и опит, е дизайнер. Въз основа на това, което създават, има различни видове дизайнери. Тук ще научите за някои от често срещаните категории дизайнери.
Уеб дизайнер
Уеб дизайнер, също понякога наричан интерактивен дизайнер, е човек, който създава уеб интерфейси и страници на уебсайтове за интернет. Независимо дали имате нужда от шаблон за блог, обикновена уеб страница или цялостен дизайн на уебсайт или мобилно приложение, той / тя е човекът за вас. Добрият дизайнер, ще има добри познания за инструментите и технологиите за проектиране и може също, да има известен опит в уеб разработката.
Препоръчваме си да се включите в безплатното обучение по Въведение в дизайна, където ще се запознаете с дейността на уеб дизайнерите, с това какво се очаква от тях да знаят и умеят и по какви проекти работят.
Източник: www.freepik.com
Графичен дизайнер
Графичен дизайнер е някой, който създава визуализации, изображения и други визуално привлекателни елементи, обикновено за предаване на идея. Произведенията, обхванати от графичен дизайнер, включват лога, брошури, листовки, визитки, покани, опаковки и други. Те използват цветове, изображения, форми и думи, за да създадат атрактивни графични дизайни, които да се използват на различни места. Най-честото използване на графичния дизайн е при разработването на игри и за създаването на маркетингови продукти. Визуално привлекателният дизайн, може да вдъхнови клиентите да прочетат за нов продукт или услуга.
Препоръчваме си да се включите в безплатното обучение по Въведение в дизайна, където ще се запознаете с дейността на графичните дизайнери, с това какво се очаква от тях да знаят и умеят и по какви проекти работят.
Източник: www.freepik.com
Дизайнер на анимация
Както казва името, анимационен дизайнер създава анимации. Сигурно сте гледали анимационни филми като Frozen и Toy Story. Видеоигрите са друг чудесен пример за анимации. Аниматорите са отговорни за въвеждането на живот на тези неподвижни герои на киното, чрез специални ефекти и технологията. Някои от най-търсените умения за проектиране на анимация са – Maya, 3ds Max, Cinema 4D, Blender, Photoshop, Flash и After Effects.
Ако имате интерес, може да се включите в безплатното обучение по Въведение в компютърната анимация. Не го пропускайте!
Източник: www.freepik.com
Интериорен дизайнер
Лицето, което проектира различните аспекти на къща / офис / сграда, за предпочитане според поведението на хората, които трябва да използват тези пространства. Интериорното проектиране няма нищо общо с уеб или графичния дизайн, но все пак изисква креативност. Дизайнерът трябва да може да анализира поведението на хората и съответно, да създаде подходящи дизайни. Не бъркайте интериорен дизайнер с декоратор. Да, дизайнер може понякога да украсява, но декоратор не създава нови дизайни.
Препоръчваме ви да се включите в безплатното обучение по Въведение в Интериорния дизайн, където, ще научите какви са важните правила, които трябва да спазвате, когато обмисляте разположението на мебелите си и техния вид и размер.
Източник: www.freepik.com
Графичен дизайнер на движение
Графичният дизайнер на движение е отговорен за привеждане на движения към неподвижни изображения, илюстрации, текст, анимация и др. Всички видове видеоклипове, анимирани графики, анимирани презентации, дъски с история, демонстрации на продукти и последователност от заглавия на филма са примери за графики за движение. Графиката на движение понякога се бърка с анимацията, но те са две различни неща. Графиката за движение е вид анимация или може да се разглежда, като вариант на нея.
Дизайнер на индустриални продукти
Продуктовият дизайнер е много различен от тези, за които говорихме по-рано, но отново има едно общо нещо, креативността. Промишлените дизайнери или продуктовите дизайнери, са отговорни за създаването на дизайни за различни физически продукти, като потребителска електроника, автомобили и др. Като в същото време обмислят функцията и формата на действителните продукти. AutoCAD и SolidWorks са част от CAD софтуера, използван от тези дизайнери за създаване на 3D визуализация на продукт.
Моден дизайнер
Моден дизайнер е някой, който използва съществуващите модни тенденции, материали и собственото си творчество, за да въведе нови дизайни и идеи за продукти. Модното проектиране е много важна и напълно отделна индустрия. Много колежи, също предлагат степени в тази област. Ако търсите някой, който да подбере подходящите дрехи за вас или да създаде нови модни тенденции, моден дизайнер е това, от което се нуждаете.
Препоръчваме ви, да се включите в безплатното обучение по Шиене в модния дизайн. Не го пропускайте!
Източник: www.freepik.com
UI/UX дизайнер
Дизайнер на потребителски интерфейс, създава интерфейси за мобилни приложения и други софтуерни програми. Потребителският интерфейс е как потребителят взаимодейства с функциите на определено приложение. UI дизайнерът е различен от графичния дизайнер по това, че по-късното проектира само графиките и изображенията, докато дизайнерът на потребителския интерфейс определя как потребителите взаимодействат с тези графични и дигитални дизайни. UX дизайнер е отговорен за създаването на потребителски изживявания, чрез подобряване на дизайна и използваемостта на взаимодействието, между потребителя и продукта.
Архитектурен дизайнер
Архитектурен дизайнер е човек, който създава планове за сгради, къщи и други места. Той е различен от архитекта по това, че архитектът всъщност е отговорен за разкриването на концепциите, докато дизайнер е този, който проектира чертежи и модели въз основа на тези концепции. За разлика от архитект, архитектурният дизайнер обикновено няма официална университетска степен, но може да има друга официална квалификация и / или опит за работата.
Източник: www.freepik.com