
Картинки за рисуване
Винаги сте искали да можете да създавате реалистични рисунки, но не сте знаели от къде да започнете? Ще ви представим кратък наръчник как да нарисувате око, което да изглежда като истинско.
Препоръчваме ви да се включите в безплатното обучение по Рисуване на портрет, където ще научите как да започнете с портрета, какво ви е необходимо и какви са правилата за оформяне на лицето, очите, носа, устата, косата и други. Не го пропускайте!
За да направите тази картинка за рисуване е необходимо да се снабдите със следните инструменти и материали:
-автоматичен молив 0.5 НВ или 4В
-молив 6В
-хлебна гума
-хартия за туш и скици Бристол
Да започваме!
Източник: www.i.ytimg.com
Стъпка 1: С НВ молива скицирайте формата на окото. Очертанието не бива да бъде твърде тъмно, защото в противен случай рискувате да прозира в процеса на рисуване на окото и да си личи дори при финалния вариант на картинката. На този етап целта е само основен контур, който да ни ориентира. Нарисувайте малко квадратче в единия ъгъл на зеницата-това е светлината от прозорец или друг източник на светлина в подобна форма. Можете да използвате кръг или овал също.
Стъпка 2: с помощта на 6В молива запълнете зеницата така, че цялата да е черна. Избягвайте да натискате твърде силно, защото ще бъде много по-трудно ако се наложи да изтриете, за да направите корекции в по-късен етап. Можете просто да повторите, за да постигнете по-тъмен резултат. Внимавайте квадратчето светлина да остане незапълнено!
Източник: www.luizacreates.com
Стъпка 3: на отделен лист хартия размажете малко графит. Използвайте специален инструмент за размазване- нанесете размазания графит върху върха му, след което го използвайте за оцветяване на ириса. Не е необходимо да е алсолютно перфектно. Неравномерността ще придаде на окото по-естествен вид и дълбочина.
Стъпка 4: с 4В молива нарисувайте черти от зеницата към външните очертания на окото. Повторете някои от тях, за да удебелите линиите. Това ще накара картинката да изглежда по-интересна. Оставете някои места свободни, ще се върнем към тях по-късно.
Стъпка 5: използвайте инструмента за разказване, за да запълните светлите места от ириса. Внимавайте с частта, която е оставена за изобразяване на светлина. Отново професионалитите съветват да не се натиска. Когато приключите чертите от Стъпка 4 все още трябва да са ясно разграничими. Ако повечето от тях не могат да бъдат различени или сте приложили твърде много налягане, или не сте натискали достатъчно, когато сте ги рисували.
Източник: www.i.pinimg.com
Стъпка 6: Целта е да придадем дълбочина на окото. Използвайте молива 6В, за да нарисувате сянка под клепача.
Стъпка 7: трябва да придадем достоверност и на кожата около окото. За целта размажете молив под и над окото. Не оставяйте очната ябълка изцяло бяла, в противен случай тя няма да изглежда реалистична и ще й липсва триизмерност. Целта е окото да изглежда заоблено, а не плоско. Използвайте молив 4В, за да затъмните всички елементи, които имат нужда от това. Наблегнете и на ъгълчето на вътрешната страна на окото- то трябва да има неоцветени детайли, наподобяващи влага от сълзи. Същото се отнася и за долната част на окото и костта, на която е разположена веждата.
Източник: www.rapidfireart.com
Стъпка 8: едно око няма как да изглежда завършено без вежди и мигли! Миглите трябва да бъдат нарисувани с помощта на извиди чертички, а не прави. За да гсъздадете веждите използвайте тънкия НВ молив. За миглите ще ви трябва нещо по-тъмно. Вземете 6В за тази цел. С негова помощ удебелете или повторете и други части на картинката, които не ви се струват достатъчно тъмни като ценицата, създайте сенки и запазете или ако ако се наложи изтрийте попадналия графит в бялото квадратче, за да може окото ви да изпъкне по триизмерен начин.
Източник: www.boredart.com
Стъпка 9: идва време за финалните щрихи. можете да създадете тънки бръчки или кръвоносни съдове и да потъмните цялата рисунка. Много начинаещи художници се страхуват да не направят произведението си твърде тъмно, но използвайте и изпробвайте колкото се може повече нюанси, докато откриете кой работи най-добре за вас. Често хората се спират на Стъпка номер 8, защото се опасяват, че няма да могат да изтрият евентуална грешка и ще съсипят цялата рисунка. Този ирационален страх може да доведе до това винаги да сте недоволни от резултата, защото произведенията ви не изглеждат достатъчно реалистични и им липсва дълбочина. Няма да сбъркате, ако използвате най-меките си моливи за последните щрихи, които ще ви доближат до перфектния резултат.