
Тенденции в обзавеждането на кухня за 2020-та
Кухненските тенденции се променят всяка година, често само в ритъма на сезоните. Това, което се отнася за дрехите и обувките, не се различава много от тенденциите в кухнята. Начинът на живот на съвременните собственици на жилища и новият тип семейна динамика, правят кухнята в сърцето на дома – като по този начин създават нов стил.
Съвременните дизайнери търсят, последователност от стаи в отворен план на пода, композиция, която често включва кокетна и подредена кухня, стилна трапезария и привлекателна подредба на всекидневната – всички подходящи за многоизмерен начин на живот.
Ако проявявате интерес към интериорния дизайн, може да се включите към безплатното обучение по Въведение е Интериорния дизайн. Не го пропускайте!
Източник: www.i.pinimg.com
От дизайнерска гледна точка, тази композиция изисква декорът да бъде необременен от ненужни дизайнерски елементи и да предлага функционално, стилно и минималистично използване. И така, съвременните марки и дизайнери се стремят към гъвкави, подвижни и подредени мебелни елементи, които да оборудват централната част на дома – кухнята, без да я правят прекалено тежка за заобикалящата я среда. Принципът го скрийте, ако можете – става доста популярен.
В крайна сметка, ако можете да използвате плъзгащи се врати, скрити подвижни конструкции и повърхности с множество приложения, за да постигнете подреден и изчистен дизайн на кухнята, защо не?
Източник: www.assets.blog.hgtv.ca
Естествени материали като мрамор, гранит, изящно дърво и бляскави метални акценти от месинг и мед, често са част от селекцията на дизайнерите за кухненския монтаж. Детайли от стъкло и камък, присъстват и в съвременните проекти.
Даването на кухнята на централна роля на пространствената подредба и свързването й с останалите социални зони означава, че нейният дизайн е от съществено значение. Но тук изборът на дизайнерите и общата ситуация са малко по-сложни, тъй като кухнята трябва да бъде не само стилна и артистична като композиция, удобна за движение и работа, но и трябва да бъде подходяща и материално доказана за голямо разнообразие от деликатни дейности – от почистване на зеленчуци, кълцане или печене на месо до бъркане на сосове или задушаване. И така, съвременните идеи и материали за дизайн на кухнята трябва да съчетават стилна естетика с трайни и функционални облицовки и избор на материал.
Източник: www.residencestyle.com
Облечен в камък, гранит, мрамор с допълнителен дървен акцент в допълнение. Често металната вложка се използва и като акцент – рамкиране на кухненската качулка, основна линия в рафтовете или конструкциите на кухненски остров и като детайл в осветителната инсталация. В редки случаи металът се използва като облицовъчна настилка за цялата кухня. Когато се направи със стил, той има прекрасен ефект – особено в по-селски настройки.
Използвайки окачени метални рамки, като рафтове или вътрешно осветени стъклени витрини, съвременните дизайнери придават визуален простор за горния ред шкафове. Често в съвременните дизайнерски проекти тази конфигурация отсъства изцяло, а шкафовете са разположени в едностенно устройство за всички съдове и прибори. Това е един от креативните начини, да избягате от класическата и малко скучна подредба на долните и горните слоеве на кухненските шкафове. Вътрешното осветление на стъклените кутии е не само практично, но придава луксозна вибрация на композицията на декора.
Източник: www.1rul3edyje33mh89fawaqtao-wpengine.netdna-ssl.com
Композиция от стенни шкафове с ниша в средата е доста популярен избор на дизайн, тъй като може да съхранява кухненските фурни, мивката или готварската единица по подреден и елегантен начин. Дизайнерите често използват различни нюанси на един и същи цвят, за да подчертаят нишата.
Пастелни тоналности, приглушени зелени, всъщност всякакви вариации на зеленина – от синьозелените на морето до графитите и сивкавите тонални тонове, с нежен зелен оттенък са изключително приемливи за този сезон кухненски дизайн. Черно-бялото графично съчетание също е добре, но в стилна комбинация с дървени или метални акценти. Ново приложение на белия акцент е избелената дървена или каменна повърхност, която въвежда светлинната фокусна точка.
Източник: www.hornermillwork.s3.amazonaws.com
Тъмно оцветените кухни все още са в тенденция. Разбира се, не говорим за онези блестящи черни кухненски повърхности от началото на 2000 г., сдвоени с шкаф с бял лак. Не, новият сезон на 2020/2021 търси по-модерен класически вид с приглушени и матови повърхности, където изящният тъмен камък и мрамор, придават драматично наслояване и малка разлика в нюансите, за да съставят тъмна изтънченост.
Приемете по-тъмната цветова палитра, съчетайте черния си акцент с контрастни наситени кафени кафяви, дървесни, нюанси на сивото, тъпче или бисквитено бежово и ще имате модерна, топла и гостоприемна кухня.
Източник: www.i.pinimg.com
Търсенето на драматичен и луксозен тъмен ефект в кухненската атмосфера може да бъде постигнато с нотка на цвят – наситеното зелено е идеално за вашите модерни вдъхновения. Зелените кухненски шкафове са създадени като нов, ключов стил. Това горско зелено вдъхновение може да бъде балансирано и подправено с някои метални акценти, опушени стъклени или кремави лате оттенъци.
Скъпоценни материали, смели цветове и нюанси играят между тъмно и искрящо, гладко и грубо и масивното, органичното присъствие на камък и мрамор, са едни от най-отличителните неща, които човек може да очаква в дизайна на кухните през следващите години.